مقالات

معرفی ابزارهای بلوک هبلکس

ابزارهای بلوک هبلکس

همیشه برای شروع و پیش بردن هر هدفی نیازمند یک سری ابزار متناسب با کار هستیم، چیدن دیوارها با هبلکس مستثنی از این قضیه نیست و با ابزارهای بلوک هبلکس انجام میشود. شرکت سبک ساران نمایندگی مستقیم شیشه و بلور اردکان یزد ابزارهای بلوک هبلکس را با مدرن ترین تکنولوژی روز دنیا به مشتریان عزیز ارائه میدهد.

چسب و ابزارهای بلوک هبلکس و ابزارمناسب این چسب ها در دو نوع طوسی و سفید رنگ میباشد که معمولا در بسته بندی های 25 کیلویی موجود میباشد. چسب و ابزارهای بلوک هبلکس به صورت پودر است که هر بسته را با 7 الی 8 لیتر آب مخلوط میکنیم و صبر میکنیم تا بخوبی واکنش دهد، چسب باید از کارایی مناسبی برخوردار باشد یعنی نه زیادی سفت  و نه خیلی رقیق باشد. عمده مواد تشکیل دهنده آن شامل سیمان، آب، ماسه خشک و دو نوع چسب پلیمری می باشد.

چسب و ابزارهای بلوک هبلکس بیشتر در موارد زیر مورد استفاده قرار میگیرد: برای ترمیم و برطرف کردن خط و خش های بوجود آمده در بلوک ها، پر و برطرف کردن نقص موجود دردیوارهای درست شده با  ابزارهای بلوک هبلکس، پر کردن فاصله بین بلوک ها در دیوارچینی با این بلوک ها، برای نصب و چسباندن بلوک هبلکس.

 

آشنایی با کاربرد چسب و ابزار های بلوک هبلکس

کار با آن بسیار راحت و ساده است همانطور که قبل تر اشاره کردیم فقط کافیست تا چسب بلوک هبلکس را با مقدار معین آب مخلوط کنیم تا بتوان به راحتی ازآن استفاده کرد. شاید برای شما سوال پیش بیاید که آیا می توان از سیمان به جای این چسب استفاده کرد یا که خیر، در پاسخ باید گفت هدف از تولید چسب هبلکس این است که این بلوک ها را بدون هیچگونه نقص و مشکلی به یکدیگر بچسبانیم. 

این چسب مخصوص این سبک از بلوک می باشد و از طرفی یک سری ویژگی های منحصر بفرد دارد که در ادامه قصد داریم به طور جامع این موارد را بررسی نمائیم. البته در صورتی که علاقه دارید به طور تخصصی تر با این مزایا آشنا شوید به شما مقاله (مزایای چسب بلوک هبلکس) را پیشنهاد می کنیم.

چسبندگی ملات بلوک هبلکس به قدری خوب و قابل قبول است که میتواند ضامن ایمنی دیوارهای سازه و استحکام آنها باشد. برای اینکه بیشترین قدرت چسبندگی را داشته باشید باید از این چسب استفاده نمائید. ترکیبات به کار رفته در آن با ترکیب شدن هبلکس یک قدرت چسبندگی بسیار زیاد را ارائه می دهد

چسب بلوک هبلکس اشتعال زا نیست بنابر این در برابر مواد اشتعال زا کاملا ایمن است. پس با خیال راحت می توانید از این چسب به همراه بلوک هبلکس استفاده نمائید و ایمنی سازه را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید.

این چسب معمولا مقاومت فشاری دیوارهای ساخته شده با بلوک هبلکس را افزایش میدهد؛ البته بلوک اتوکلاو شده به تنهایی از مقاومت بالایی برخوردار است که با اضافه شدن چسب مخصوص مقاومت از قبل بیشتر هم می شود.

از ویژگی خیلی مثبت چسب هبلکس اردکان ضد آب بودن آن است و در واقع دیواری که با آن ساخته میشود به نوعی ضدآب است، قطعاً جلوگیری از نفوذ آب به داخل سازه از مهم ترین اقدام هایی است که کارفرمایان به آن بسیار اهمیت می دهند. در مقاله های قبلی این مورد را عنوان کردیم که بلوک سبک به ضد آب است که با اضافه شدن چسب مخصوص ضد آبی بسیار بیشتر می شود.

راحتی در اجرا نما روی آن

بعد از اینکه دیوارها با چسب بلوک هبلکس پوشانده شد امکان کاشی کاری، سنگ کاری، یا استفاده از هر نوع مصالح دیگری به عنوان رو کار وجود دارد. بیشتر دغدغه ی کارفرمایان این است که اجرا نما روی هبلکس به چه صورت است و آیا اصلاً این امر امکان پذیر هست یا که نه؟ در مقاله مربوطه به شما عزیزان چگونگی اجرای هر یک از متریال ها را روی هبلکس بررسی نموده ایم.

این چسب به دلیل عایق بودن در برابر سرما و گرما خاصیت عایق بودن در دیوارها و مناطق مورد استفاده را نیز بوجود میاورد. این خبر خوبی برای مشتریان عزیز است زیرا تا درصد زیادی شما را از سایر عایق کاری ها بی نیاز می کند!

 

عدم واکنش با آب

به علت ساختاری که چسب بلوک هبلکس دارد واکنش پذیری فولاد با آن بشدت پایین میاید و همین امر باعث بالا رفتن مقاومت در برابرخوردگی و زنگ زدگی میشود.

نکات مربوط به چسب بلوک هبلکس

  • در مرحله اول فقط میزان یک چهارم از چسب بلوک هبلکس را با آب مخلوط کرده تا ترکیب یکدستی به وجود آید
  • بعد از ترکیب چسب با آب مدتی زمان دهید تا قوام بیاید، بعد از قوام آمدن مجددا بخوبی هم بزنید تا ترکیب شود
  • خمیر به دست آمده از چسب بلوک هبلکس را نهایتا تا دو ساعت بعد از ساختن میتوان استفاده کرد
  • بهتر است خمیر یا همان چسب را به قطر دو تا سه سانتی متر روی بلوک هبلکس اجرا کنید
  • برای کشیدن مواد چسب روی هبلکس باید از ابزارهای بلوک هبلکس مانند ماله دندانه دار استفاده کنید
  • برای هر متر مکعب از ساختمان تقریبا بیست کیلوگرم چسب با ابزارهای بلوک هبلکس مورد نیاز است، با این حساب برای ساختمان دویست  متری حدود 750 کیلوگرم چسب هبلکس موردنیاز است
  • بهترین دما برای چسب با ابزارهای بلوک هبلکس بین 15 تا 40 درجه سانتی گراد میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *