مقالات

تفاوت بلوک سبک استاندارد و غیر استاندارد

بلوک های سبک یا همان بلوک هبلکس به عنوان یکی از پر کاربرد ترین مصالح ساختمانی حال حاظر می باشد. از آنجایی که اغلب ساختمان های بزرگ و پروژه های مهم از این مصالح استفاده می کنند، می توان به خاطر ویژگی های منحصر بفردش، استفاده از آن را در الویت قرار داد اما در این بین یکسری شرایط خاص وجود دارد که ابتدا باید آن را در نظر داشته باشید. با توجه به پیچیدگی جزئی در ساختار این محصول تفاوت بلوک سبک استاندارد و غیر استاندارد را اکثر افراد نمی دانند که باعث انتخاب نادرست و مشکلات جدی در طول زمان می شود. در اینجا به بررسی این موضوع و شناخت روش های مناسب برای تفکیک بلوک های استاندارد از غیراستاندارد می پردازیم، با تیم سبک ساران همراه باشید.

پیش از اینکه به بررسی تفاوت بلوک سبک استاندارد و غیر استاندارد بپردازیم ابتدا این بر این موضوع تاکید کنیم که در صورت بکارگیری بلوک هبلکس بی کیفیت و غیر استاندارد می تواند چه مشکلاتی به جود بیاورد. در واقع، باید توجه داشت که بلوک های غیراستاندارد به علت عدم بهینگی و استاندارد بودن، مشکلات و ضررهایی را برای ما به همراه دارند. حتی در مواقعی ممکن است باید خسارت های جانی نیز شوند. یکی از عهمده دلایل استفاده مردم از این بلوک به دلیل مزیت های ویژه این محصول است که این مزایا شامل عایق بودن، وزن سبک، تحمل بالا در برابر زلزله، عایق حرارتی بودن، و سهولت در می باشد.
کمتر دیده شده که نوع غیر استاندار این بلوک ها از ویژگی ها را داشته باشند که به همین دلیل، نتایج منفی و مشکلاتی را به دنبال دارند. از این رو، انتخاب بلوک های مناسب و استاندارد بسیار حائز اهمیت است.

در صورتی که قصد دارید خرید بلوک هبلکس را انجام دهید و به دنبال بهترین کیفیت ممکن هستید، از طرفی ارسال سریع نیز برایتان حائز اهمیت است شرکت سبک ساران با سال ها تخصص اینجاست تا در این امر شما را یاری کند، با ما در تماس باشید: 09123650731 – 09121611215

مشکلات بلوک هبلکس غیر استاندارد

 

یکی از مشکلات مهم دیگری که استفاده از بلوک های سبک غیراستاندارد به وجود می آورد بر هم زدن کل محاسبات ساختمان است. در واقع، معماران و مهندسان بر اساس وزن کلی این محصولات، محاسبات متعددی برای تعیین بارهای مرده ساختمان انجام می دهند که ممکن است در این اشتباهات زیادی صورت گیرد.در واقع با توجه به این محاسبات، سازه های تقویتی، نوع نما و عوامل دیگر مشخص می شوند. اما متأسفانه، بیشتر بلوک های سبک غیراستاندارد، وزنی بیشتر نسبت به نمونه های استاندارد دارند. این وضعیت باعث می شود که محاسبات کلی مهندسان بر هم بخورد. هدف از این قسمت این است که سازه بتوان شرایط مناسب در برابر زلزله را داشته باشد. تنها این موضوع به همینجا ختم نمی شود، عدم عایق بودن این بلوک ها سر و صدا و گرما را از خودش عبور می دهد.

بخوانید: تفاوت بلوک لیکا و بلوک هبلکس در چیست؟

در قسمت های قبلی همانطور که مشاهده کردید نقاط ضعف بلوک های غیر استاندارد و بی کیفیت را عنوان کردیم. بنابراین، در زمان خرید این محصولات نیاز است که با هوشیاری عمل کرده و از شرکت های معتبر در این زمینه اقدام به خرید بلوک هبلکس کنیم. برای خرید و بررسی بلوک هبلکس سقفی کلیک کنید.

متاسفانه تشخیص تفاوت بلوک سبک استاندارد و غیر استاندارد برای افرادی که تخصصی در این زمینه ندارند کمی چالش بر انگیز است. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا به طور دقیق به بررسی این موارد بسیار مهم بپردازیم.

معیاری که می تواند به شما در تشخیص تفاوت بلوک سبک استاندارد و غیر استاندارد بررسی حفره های داخل بلوک است. حفره های داخلی در بلوک های سبک فضای خالی ای ایجاد می کنند که می تواند مقاومت در برابر انتقال حرارت و صدا را افزایش دهد. بلوک هایی که تعداد حفره های بیشتری دارند، به طور معمول مقاومت بهتری در برابر انتقال حرارت و صدا دارند. اما باید به این نکته توجه کنید که حفره ها نباید به نحوی باشند که ضخامت دیواره های کناری بلوک را کاهش دهند؛ زیرا این امر می تواند مقاومت بلوک در مقابل فشارهای مختلف را کاهش دهد. اگر بلوک انتخابی دارای حفره های وسطی باشد، حجم این حفره ها باید حداکثر نصف حجم کلی بلوک باشد. البته در بسیاری از موارد، بلوک های سبک حفره های میانی ندارند.

 

نگاهی به ضخامت لبه های هبلکس

یکی از تفاوت های مهم میان بلوک های AAC استاندارد و غیر استاندارد، قابلیت برش با استفاده از اره است. بلوک های بیشتری که در بازار موجود هستند، از طریق ضربات چکش شکسته می شوند. اما بلوک های سبک قابلیت برش با استفاده از اره را دارند. به عبارت دیگر، برای تغییر شکل آنها نیازی به استفاده از چکش نیست و به راحتی با اره می توان برش را انجام داد. این قابلیت ویژه به عنوان تفاوت مهمی بین بلوک های استاندارد و غیراستاندارد مشخص می شود. به همین دلیل، در زمان خرید باید اطمینان حاصل کنید که بلوک های انتخابی قابلیت برش با اره را دارند. نمونه های غیراستاندارد به دلیل ترکیبات اضافی که دارند به راحتی برش داده نمی شوند. یکی دیگر از تفاوت بلوک سبک استاندارد و غیر استاندارد در اینجا مشخص می شود.

مطلب پیشنهادی: دلایل استفاده از بلوک هبلکس به جای بلوک سیمانی

بررسی ساختار هبلکس و متریال آن

به راحی شما می توانید با توجه به وزن، تفاوت بلوک غیر استاندارد با استاندارد را تشخیص دهید! اگر بخواهیم یکی از شاخص های کلیدی و مهم برای تشخیص را عنوان نمائیم همین مورد است. بلوک AAC بی کیفیت وزن به نسبت کمتری نسب به نوع استاندارد آن دارد. به راحتی می توانید با وزن کردن آن متوجه این مورد نیز شوید. از طرفی جذب آب بلوک هبلکس استاندارد و با کیفیت با نمونه بی کیفیت آن بسیار تفاوت دارد.

کلام آخر

در وهله اول به شما پیشنهاد می کنیم که یک شرکت با اصالت و قدیمی را در این زمینه پیدا کنید و محصولات را از انجا خریداری کنید. خرید بلوک هبلکس با کیفیت کار دشواری نیست فقط مستلزم پیدا کردن شرکتی با سابقه است. محصولات شرکت سبک ساران به ضمانت به مشتریان عزیز ارائه می شود که همین امر باعث شده تا پروژه های بزرگی در سطح کشور در رزومه شرکت ثبت شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 09123650731 – 09121611215 در تماس بوده تا در این راه بیشتر شما را یاری نمائیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *